Oplatí sa vám refinancovať úver?

0

Hnevá vás vysoká úroková sadzba na vašom úvere? Chceli by ste refinancovať úver? Platiť menej na úvere, mesačne ušetriť niekoľko desiatok EUR? Možno by ste to aj zmenili, len poplatok za refinancovanie bol príliš vysoký a tým pádom sa refinancovanie neoplatilo. Ako to bude teraz? Je teraz správny čas? Všetko nasvedčuje tomu, že áno. Každý prípad je však individuálny, preto si dajte pozor na ďalšie podmienky a poplatky. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako aj vy  môžete mesačne ušetriť.

Revolúcia v refinancovaní práve začala.

Od 21.3. sa zmenil zákon pri refinancovaní v prospech klienta. Nový zákon vstúpi do platnosti už 21.3.2016 a hovorí, že refinancovať svoj úver môžete len s poplatkom 1%, doteraz to bolo 5% zo zostatku úveru. Oplatí sa vám refinancovať váš úver? Prinášame aktuálnu informáciu o úrokových sadzbách a prehľad všetkých poplatkov súvisiacich s refinancovaním úveru.

Banky začali tvrdý súboj o klienta!

Ako prvá zareagovala VÚB banka s úrokovou sadzbou 1,49% p.a. (FIX3,FIX4) s úrokovou sadzbou 1,69% p.a.(FIX 5,FIX6) a s  úrokom 2,29% p.a. pre FIX 10.  Súčasťou kampane je preplatenie poplatku na katastri 66 EUR

Podmienky kampane:

  • aktívny klient banky (zasielanie príjmu/kreditný obrat vo výške min. 1,5 -násobku splátky)
  • poplatok za poskytnutie HÚ (refinanc aj nový úver), zľava 100% z poplatku za poskytnutie úveru pre klientov MAGNIFICA (príjem nad 1500 €/mes., pri čistom refinancovaní sa príjem len prehlasuje)
  • akceptujú sa aj staré znalecké posudky (byty max. 10 rokov, RD max. 3 roky)

Kedy klient stratí výhodu úrokovej sadzby:

  • v prípade predčasného splatenia úveru, rozdiel medzi štandardnými splátkami a dotovanými splátkami bude zahrnutý do predčasného splatenia dlžnej sumy
  • v prípade mimoriadnej splátky (nad rámec platnej legislatívy, čo je 20% raz ročne) počas doby fixácie úroková sadzba bude zvýšená na štandardnú (+1% p.a.)

Tatrabanka tiež reaguje na zákon úrokovou sadzbou fix 3 – 1,79 % p.a., s možnosťou získať úver bez poplatku za spracovanie úveru.

Unicredit bank ponúka pre svojich klientov úrokovú sadzbu fix3- 1,49% p.a., a pre fix5 1,69% p.a. Táto úroková sadzba je podmienená poistením schopnosti splácať úver. Pokiaľ klient nechce poistenie, získa úrok fix 3 – 1,79 % p.a., pri fix 5 – 1,99%

Stále čakáme ako zareagujú ostatné banky. Či refinancovanie funguje hovoria čísla. Od spustenia kampaňových podmienok sa v prvom týždni podali žiadosti za 90 miliónov EUR.

Situácia sa neustále vyvíja. Nabudúce vám prinesieme informácie o tom kedy sa oplatí refinancovať úver.

ZDIEĽAŤ:

AUTOR ČLÁNKU

Na začiatku svojej kariéry som pracoval v poisťovni. Od roku 1998 sa venujem tréningu finančných poradcov v ČR a od roku 2006 na Slovensku. Za tú dobu som stretol veľa klientov, ktorí urobili úplne nelogické finančné rozhodnutia, ktorými si skôr poškodili ako pomohli. Preto som rád, že hlavnou myšlienkou projektu VÄČŠÍ PREHĽAD je prinášať informácie, ktoré Vám môžu pomôcť v prípade, že budete chcieť urobiť nezávislé finančné rozhodnutia. Rozhodnutia, ktoré dlhodobo zvýšia kvalitu Vášho života . Hlavne kvôli tejto myšlienke a svojim kolegom sa budem rád na projekte podieľať.

Komentovať článok